POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Nasz zespół to eksperci w swoich dziedzinach. Myślimy nieszablonowo i z pasją realizujemy nawet najbardziej złożone projekty. Razem pracujemy i wspólnie świętujemy swoje sukcesy, wzajemnie się motywujemy i wspieramy w trudnych momentach. Lubimy siebie i swoje towarzystwo, co zdecydowanie pomaga nam zmagać się codziennymi wyzwaniami.

Połączył nas Miś Wojtek, legendarny niedźwiedź – kapral Wojtek, żołnierz armii Andersa. Jedna spójna wizja. Trzy różnorodne osobowości. Trzy wyjątkowe charaktery i niezwykłe temperamenty. Jedna misja.

Wojciech Sieroń

Od 30 lat żyję, z wyboru, w mieście królewskim Ropczyce.

Uczę fizyki i przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół im. x. dra J. Zwierza. Kiedyś również w ropczyckim LO oraz szkołach policealnych w Dębicy (ESNT) i Rzeszowie (TEB). Przez kilka lat prowadziłem szkolenia informatyczne dla sanockiego PGNiG.

Gdy moje Skarby były małe (początek tysiąclecia) pasjonowałem się grami komputerowymi, zwłaszcza świetną serią Heroes of Might and Magic (ulubiona trójka) co przełożyło się na aktywne współtworzenie wortalu Jaskinia Behemota, gdzie zajmowałem się turniejami.

Odchowane Skarby (10 lat później) zainspirowały mnie do ponownego wkroczenia w świat nowoczesnych gier planszowych. Wspólne wyjazdy na konwenty zachęciły mnie do powołania Klubu Gier Planszowych przy ropczyckim Centrum Kultury, ale także do pisania recenzji do Świata Gier Planszowych oraz dla GamesFantic.pl. Współpracowałem z wieloma wydawnictwami przy testowaniu i rozwijaniu (development) nowych gier, a także tłumaczyłem i redagowałem ich zasady.

Aktywność zawodowa przełożyła się na organizowanie cyklicznych imprez dla młodzieży. Przed pandemią, praktycznie co kwartał, w Ropczycach odbywał się turniej lub inne wydarzenie promujące planszówki. We współpracy z podkarpackimi władzami samorządowymi współorganizowałem ogólnopolską konferencję Edukacja na planszy.

Szczególnie udana jest moja współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej. Zaangażowanie przy kolejnych grach i organizacja lokalnych turniejów pozwoliły zdobyć doświadczenie i dopracować regulaminy. W efekcie w latach 2017-18 razem z Biurem Edukacji Narodowej współorganizowałem ogólnopolskie turnieje dla dzieci i młodzieży – Gwiaździsta Eskadra (303, 111 i 7) oraz Miś Wojtek.

Podczas pandemii współorganizowałem dwie edycje polonijnego turnieju gry  Miś Wojtek oraz dla młodzieży w Polsce gry Niepodległa.

Po pandemii nadszedł czas na realizację kolejnych planów i marzeń.

Lubię wędrówki po górach zwieńczone wspólnym śpiewem przy ognisku. Cenię sobie dobrą książkę (Dukaj, Lem, Kołodziejczak) oraz różnorodną muzykę, zwłaszcza z refleksyjnym tekstem.

Rodzina jest moim sanktuarium.

Tomasz Bastkowski

Specjalista od nowoczesnej edukacji i marketingu. Teolog i trener piłki nożnej (Licencja UEFA B).

Nauczyciel, manager, dyrektor w szkołach i klubach warszawskich oraz polonijnych w Irlandii. Edukator i pomysłodawca Akademii Nauczyciela, Polonijnej Szkoły Online, Ligi Gier IPN i Edukacji SEN. Autor i twórca programów, podręczników, książek, filmów, wierszy, piosenek, materiałów i gier edukacyjnych.

Ma na koncie przeszło 300 zrealizowanych projektów edukacyjnych, w większości autorskich. Obecnie związany z Fundacją Polonica, Konkursem Być Polakiem i Kultową Fabryką Gier i Inspiracji – WTB.

Jego najnowszy projekt to owiani tajemnicą i długo oczekiwani „Faceci do Edukacji”.

Szczęśliwy mąż Małgosi. Dumny tata Zosi, Stasia, Franka, Basi i małej Miriam. Polish Man in Dublin. Od roku na walizkach – kierunek Polska. 

Kilka słów o sobie samym:
„Zawsze miałem i mam niesamowite szczęście do ludzi. Moje życie to niekończące się podróże i spotkania. Uczę się od każdego człowieka i podaję to dalej. Czasem zupełnie nieświadomie. Cieszę się gdy mogę zostać w jakimś miejscu, czy z ludźmi dłużej.  Dobrze byłoby na zawsze, choć uczę się nie przywiązywać i trwać w gotowości.

Z pełną odpowiedzialnością mogę wyznać, że w życiu spotkały mnie same dobre rzeczy. Wierzę w siłę wspólnoty i dialogu, opartych na wzajemym szacunku i zdaniach odrębnych. Wierzę w Polskę i Polaków. Jesteśmy tak niezwykłym narodem, który tyle dokonał. Mamy tak niesamowity potencjał, że to tylko kwestia czasu, aż to wreszcie odpali.

Pilnie studiuję myśl Marszałka Piłsudskiego, który powiedział: Polska będzie mocarstwem, albo Jej nie będzie. Zastanawiam się czy Nowoczesna Rzeczypospolita Edukacyjna to dobry kierunek na początek? Czekam ciekawy na Iskrę, którą Mój Mistrz obiecał poślubionej Sobie Pannie Kowalskiej. Wiem, że moje życie nigdy się nie skończy i dlatego staram się żyć tak, jakby każdy mój dzień był tym ostatnim. Uczę się kochać.”

Bartek Pilarczyk

Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii, a z wyboru fotografem, scenarzystą, reżyserem, aktorem, filmowcem. Jednym słowem pasjonatem różnorodnych sztuk związanych z obrazem – ruchomym i statycznym.

Od ponad 20 lat pracuję z młodzieżą, choć nie jestem z zawodu nauczycielem. Przygotowuję przedstawienia, pantomimy, uczę młodzież zachowania na scenie, przed ludźmi. Z radością dzielę się swoją wiedzą fotograficzną z innymi.

Mam w swoim dorobku kilka wystaw fotograficznych. Zorganizowałem koncerty i przedstawienia. Od kilku lat związany jestem z Akademią Nauczyciela, Polonijną Ligą „Misia Wojtka”, Polonijnym Konkursem „Być Polakiem”.

Nie straszna mi żadna praca, bo każda jest okazją do rozwoju własnego i poznawania innych ludzi. Uwielbiam pracować z ludźmi, bo każdy wnosi do mojego życia coś interesującego. Ta otwartość sprawia, że spotykam mnóstwo niesamowitych osób, z którymi realizuję wspaniałe misyjne projekty, które zwykle zmieniają świat na lepszy, nawet jeśli tylko odrobinę.

Jestem szczęściarzem mając cudowną żonę Kasię i wspaniałe dzieciaki: Dominikę, Piotra i Anię. Niedawno dołączył do nas również wspaniały futrzasty golden retriever Duffy.

Współpracują z nami

A short introduction to your team members and why their background should inspire potential clients’ confidence.

Employee Name

Job title

Employee Name

Job title

Employee Name

Job title

Employee Name

Job title

Zrealizujmy Twój pomysł...
Ludzie, którzy mają pasję, pomysły i chęci do działania oraz tworzenia nowych bytów - to Ci z którymi nam po drodze. Masz pomysł na grę, chcesz zorganizować turniej, zawody, zabawę edukacyjną? Skontaktuj się z nami.

Stwórzmy razem coś wyjątkowego!