Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja II

WRZESIEŃ 2021 - KWIECIEŃ 2022

drużyny II EDYCJI

Drużyna Bombowe Misie

 

Kraj: Wielka Brytania

Szkoła: Copernicus – Polska Sobotnia Szkoła New Malden

Opiekun: Wojciech Wilk

Niedzwiadki:

– Oskar
– Adam 

Siemka! Jesteśmy Bombowe Misie z Londynu. Mamy po 11 lat i bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w turnieju gry Misia Wojtka. Opiekuje się nami nie kto inny jak sam pan Wojtek. Mamy nadzieję, że będziemy mieć mnóstwo zabawy oraz radosnej rywalizacji między szkołami polonijnymi z całego świata.


Kraj: Rosja

Szkoła: Sobotnia Szkoła Autonomii Polaków „Polonia”

Opiekun: Olga Gawrilczyk

Niedzwiadki:
– Karolina
– Nikita


Drużyna składa się z Karoliny Moszkinej i Nikity Gawrilczyka. Opiekun to Olga Gawrilczyk, nauczycielka Sobotniej Szkoły Autonomii Polaków „Polonia” w Kaliningradzie. Karolina uwielbia rysować, tańczyć i śpiewać w naszym Zespole Folklorystycznym „P.O.L.S.K.A”, a Nikita marzy o tym, żeby zostać lekarzem, dlatego jego pasją są biologia i chemia. Pani Olga jest bardzo wesoła, aktywna i też tańczy w naszym Zespole Folklorystycznym „P.O.L.S.K.A”.


Kraj: Hiszpania


Kraj: Ukraina

Szkoła: Polonijne Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Tarnopolu

Opiekun: Maryna Voinova

Niedzwiadki:
– Yaroslav
– Anastasiia


Kraj: USA

Szkoła: Polska Szkola im Sw. Trojcy w Chicago

Opiekun: Elzbieta Batura

Niedzwiadki:
– Ola
– Kuba



Kraj: Anglia

Szkoła: Polska Szkola Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka w Crawley

Opiekun: Małgorzata Włodarska

Niedzwiadki:
– Sofija
– Maja


Drużyna Misiaków z Crawley składa się z uśmiechniętych i pogodnych dziewczyn Mai i Sofiji. Obie uczęszczamy do Polskiej Szkoły Sobotniej im. Niedźwiedzia Wojtka w Crawley. Bardzo lubimy wspólnie spędzać czas, malować, pływać, grać w gry i przeżywać wspaniałe przygody. Bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział w turnieju gry Misia Wojtka, historię Niedźwiedzia Wojtka znamy z polskiej szkoły, gdyż jest on naszym patronem. Naszą opiekunką jest pani Małgosia, która wprowadza nas w tajniki gry.



Kraj: Kanada

Szkoła: Szkoła Polska im. Jana Pawła II w Monterealu

Opiekun: Lidia Pacak

Niedzwiadki:
– Olivia
– Grześ


Nazywamy się Olivia i Grześ, i chodzimy do Polskiej Szkoły Jana Pawła II w Montrealu. Olivia bardzo lubi czytać książki fantasy i rysować smoki oraz konie. Grześ najbardziej lubi budować wielkie konstrukcje z Lego i czytać książki o kosmosie. Nasz pies Tesla uwielbia jeść, spacerować i być głaskany. Bardzo też jest dumny z tego, że jest częścią naszej drużyny. Jesteśmy Misiaczkami w Okularach! 🐻



Kraj: Holandia

Szkoła: Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Hadze

Opiekun: Monika den Blanken

Niedzwiadki:
– Oliwia
– Tomasz

 


Jesteśmy uczniami klasy 7 w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Hadze. Uwielbiamy gry planszowe, dlatego też bardzo chętnie zgłosiliśmy się do II edycji Polonijnego Turnieju Gry IPN „Miś Wojtek”. Nasze hobby to także, fantastyka oraz pływanie. Do zobaczenia na zoomowych arenach:)



Kraj: USA

Szkoła: Sobotnia Szkoła Języka Polskiego w Raleigh

Opiekun: Monika Pietroń

Niedzwiadki:
– Leon
– Aleksander


Witamy! Jesteśmy Misie Północne z Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych. Lubimy grać w gry komputerowe i uczyć się o Polsce. Pozdrawiamy!!!