Polonijna Liga "Misia Wojtka"

Edycja I

MARZEC - MAJ 2021

drużyny

REGION ZACHODNI

Miski Wiski


Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. W. Szymborskiej w Grays, Anglia

Opiekun Eliza

Niedźwiadek I Hannah

Niedźwiadek II Nikodem

Miśki Wiśki

Hannah  – Lubi rysować i czytać książki. Aktywnie uprawia sport, w tym od 4 lat Ju Jitsu. Jest ambitna i konsekwentnie realizuje swoje cele. Zawsze uśmiechnięta i towarzyska, chętnie pomaga innym, często stawiając ich potrzeby ponad swoje.

Nikodem – Jest śmiały, koleżeński, uwielbia rysować i malować. Lubi nowe wyzwania i nie obawia się porażek. Zawsze dąży do realizacji swoich postanowień.

Miski z Crawley


Polska Szkoła Sobotnia im. Niedźwiedzia Wojtka, Crawley, Anglia

Opiekun Kamila K.

Niedźwiadek 1 Kacper

Niedźwiadek II Kuba

Kacper lat 13, jego pasja jest nauka, w przyszłości chciałby zostać policjantem. Kuba lat 9, pasjonat piłki nożnej, możliwy przyszły reprezentant naszego kraju. Weseli bracia, którzy uwielbiają gry komputerowe i razem tworzą drużynę nie do pokonania.

bombowe misie

Copernicus Polska
Sobotnia Szkoła im. Mikołaja Kopernika w New Malden, Londyn, Anglia

Opiekun Wojciech 

Niedźwiadek I  Gabriel

Niedźwiadek II Maksymilian

„Siemka! Jesteśmy Bombowe Misie z Londynu. Mamy po 11 lat i bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w turnieju gry Misia Wojtka. Opiekuje się nami nie kto inny jak sam pan Wojtek. Mamy nadzieję, że będziemy mieć mnóstwo zabawy oraz radosnej rywalizacji między szkołami polonijnymi z całego świata.”

Mis uszatek
Oliwier anglia mis wojtek gra ipn


Polska Szkoła w Melton Mowbray, Anglia

Opiekun Rafał 

Niedźwiadek I  Jan

Niedźwiadek II Oliwier

Nasza misiowa drużyna składa się z wiecznie uśmiechniętego Jana, lubiącego grę na gitarze, Oliwiera i promieniującego pozytywną energią opiekuna drużyny, p. Rafała. Chłopcy w soboty uczęszczają na zajęcia do polskiej szkoły w Melton Mowbray, a w tygodniu szlifują język angielski. Obaj lubią czytać książki i grać w gry na komputerze. Ponadto interesują się historią pierwszej i drugiej wojny światowej.
misie robin hooda


POLSKA SZKOŁA PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH IM. ŚW. KAZIMIERZA W NOTTINGHAM, UK

Opiekun: Olimpia 

Niedźwiadek I: Marcel

Niedźwiadek II: Danie

Z dumą pragniemy ogłosić, że Polską Szkołę Przedmiotów Ojczystych im. św. Kazimierza w Nottingham (która w tym roku obchodzi przepiękny Jubileusz 70-lecia), reprezentują uczniowie klasy 5B – Marcel Szeremeta i Daniel Szczepaniak.

Marcel lubi mówić o sobie, że jest małym – dużym Polakiem, urodzonym w Anglii. Poświęca dużo czasu na czytanie książek. Ulubioną lekturą jest “Mikołajek” i jego przygody; zaś książkę Dziadek i Niedźwiadek, opowiadającą o przygodach Misia Wojtka, czytał swemu dziadkowi na Skype. Historia Polski, polskie zwyczaje i tradycja, to jego pasja. Ulubiona potrawa to oczywiście pierogi. Marcel od kilku lat gra w tenisa i Iga Świątek jest dla niego wielkim wzorem do naśladowania. Marzeniem Marcela jest móc nareszcie pojechać do Polski i odwiedzić dziadków, którzy mieszkają w Olecku na Mazurach.

Daniel ma 9 lat i mieszka w Derby. Interesuje się piłką nożną i od pięciu lat gra wdrużynie footbolowej Borrowash Victoria Football Club. Bardzo lubi uprawiać sport. Jego ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka i wychowanie fizyczne. Trzy lata temu zaczął uczęszczać do Polskiej Szkoły im. Św. Kazimierza w Nottingham. Opiekun drużyny, pani Olimpia Pabian – to nauczyciel z czteroletnim stażem. Odkąd pamięta, zawsze chciała uczyć, a jednocześnie, chciała realizować się jako naukowiec. Dlatego uważa, że jest prawdziwą szczęściarą mogąc pracować w polskiej sobotniej szkole, oraz w laboratorium. Warto nadmienić, że pani Olimpia, właściwie to czuje się szczęściarą do kwadratu, jako, że trafiła jej się najlepsza klasa we Wszechświecie, za którą wprost przepada:)

jadwisianki mis wojtek gra ipn


Polska Sobotnia Szkoła im. Świętej Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford w Londynie, Anglia

Opiekun: Karolina

I Niedźwiadek: Antosia

II Niedźwiadek: Julia

Antosia lat 13 i Julia lat 10. Jesteśmy siostrami i mieszkamy w Wielkiej Brytanii, w Londynie. Uczęszczamy do Polskiej Sobotniej Szkoły im. św. Królowej Jadwigi Forest Gate-Ilford. To szkoła z bardzo bogatą 65-cio letnią tradycją. Uwielbiamy Polskę i każdego roku spędzamy tam nasze letnie wakacje. W wolnych chwilach gramy z rodzicami w rόżne gry, oglądamy filmy i bawimy się z naszą młodszą siostrzyczką
Krystynką.

20210311 172037 1


Polska Szkoła Sobotnia im. Pana Kleksa w Accrington, South Accrington, Anglia

Opiekun: Anna

Niedźwiadek I: Jerzy

Niedźwiadek II: Jakub

Nasza drużyna składa się z uczniów klasy 6 – Jurka i Jakuba oraz opiekuna Pani Ani. Uczymy się w Polskiej Szkole Sobotniej w Accrington. Uwielbiamy razem grać w gry na konsoli oraz piłkę nożną. Cieszymy się bardzo,że możemy wziąć udział w rozgrywkach.

Dziękujemy, że możemy się z Wami bawić.

Hetmani z UK 1


Polska Szkoła Sobotnia im. Karola Chodkiewicza pod patronatem im. Św. Jana Pawła II, West Croydon, Anglia

Opiekun: Piotr 

Niedźwiadek I : Zosia          

Niedźwiadek II: Adam

Zosia to bardzo zdolna uczennica klasy 6. Aktywnie uczestniczy na lekcjach i chętnie pomaga innym. Uwielbia czytać książki. Fascynuje ją matematyka, a w wolnym chwilach maluje.

Adaś – kapitan drużyny, urodzony w dniu pamięci dzielnej ,,Inki”. Rocznik 2011. Młody, lecz wielki patriota. Uwielbia piłkę nożną, przez co chodzi na treningi do Wisły Kraków UK.

Antek – zawodnik rezerwowy, utalentowany piłkarz. Dumny z pochodzenia. Młody patriota,
ciekawy naszej historii, piszący kronikę Dynastii Piastów.

Oskar – zawodnik rezerwowy, rocznik 2012. Wspaniała dusza towarzystwa, kapitan zespołu
Wisła Kraków UK . Zwycięzca międzynarodowego konkursu ,,Polska w moim domu „. Lubi
sport, historię i gry komputerowe.

Orly z Liverpoolu
Maya i Yaw


Polska Sobotnia Szkoła im. Jana Pawła II w Liverpoolu Banks Road, Anglia

Opiekun: Edyta

Niedźwiadek I: Kacper

Niedźwiadek II: Jan

Kapitan – Kacper Urbaniak – uczeń klasy 8. Interesuje się biologią i chemią. Jest zagorzałym graczem gier komputerowych. 

Pomocnik – Jan Kijewski- uczeń 5 klasy. Lubi matematykę, historię i geografię. W wolnych chwilach gra w piłkę nożną, koszykówkę oraz gry komputerowe. Wielki Fan Liverpool FC.

Maya – uczennica klasy 5 – lubi czytać nowele, piec ciasta oraz wszelkie formy sztuki

Yaw – uczeń klasy 7 – lubi czytać, ogrodnictwo i grę w szachy

Opiekun – Edyta Ożarek – wieloletnia działaczka na rzecz rozwoju edukacji, podtrzymywania znajomości języka polskiego wśród Polonii, jak i polskiego dziedzictwa poza granicami kraju.

PatSim


Polska Szkoła Edugandawa, Gent, Belgia

Opiekun: Kamila

Niedźwiadek 1: Patryk

Niedźwiadek 2: Simon

Patryk jest zafascynowany technologią i grami. Chętnie bawi się w DJ-a. Ma zdolności matematyczne. Od 5 lat uczęszcza do Polskiej Szkoły EduGandawa w Belgii, gdzie się urodził. Patryk chętnie bierze udział w działaniach klasy. 

Simon to chłopiec lubiący wyzwania i aktywności. Jest wysportowany, jeździ na nartach, lubi skakać na trampolinie. Do szkoły chodzi chętnie i jest lubiany. Simon jest utalentowany w dziedzinie plastyki, dużo rysuje i szkicuje. Jest też wrażliwy na muzykę, uczy się grać na pianinie.

IDEALNIE ZMISIOWANI


Polska Szkoła IDEA, Athlone, Irlandia

Opiekun: Magdalena

Niedźwiadek I: Dawid

Niedźwiadek II: Amelia

Pozdrawiamy serdecznie Wszystkich Uczestników z samego centrum Irlandii- Athlone! Bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w tym pasjonującym Polonijnym Turnieju.

Fanami Misia Wojtka jesteśmy nie od dzisiaj i z przyjemnością poznamy innych Uczniów, którzy Go uwielbiają.

Z radością uczęszczamy w soboty do Polskiej Szkoły, gdzie oprócz nabywania wiedzy, nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie. Życzymy Wszystkim wspaniałej zabawy podczas Turnieju!

Serdeczności z Zielonej Wyspy! :)))

Miski z Zielonej Wyspy


Polska Szkoła SEN w Dublinie, Irlandia

Opiekun: Joanna

Niedźwiadek I:  Stanisław

Niedźwiadek II: Dominika

Dominika i Stanisław, czyli Miśki z zielonej wyspy! Jesteśmy drużyną z Irlandii, a dokładnie z Dublina. Reprezentujemy dumnie Polską Szkołę SEN, do której chodzimy od wielu, wielu lat, poświęcając nasze wolne soboty na poznawanie kultury, języka i historii naszej Ojczyzny. Jesteśmy pasjonatami historii, lubiącymi grać w planszówki. Połączyliśmy więc swoje siły w turnieju gry Misia Wojtka i mamy nadzieję, że będziemy się doskonale bawić podczas rozgrywek. Do boju Miśki!

Misie z Hamburga


Polska Macierz Szkolna w Hamburgu, Niemcy

Opiekun: Agnieszka

Niedźwiadek: I Dion

Niedźwiadek: II Feliks

Dion (po prawej):  Mam 11 lat i uczęszczam do 6 klasy. Moje hobby to podróżowanie i poznawanie nowych miejsc. Uwielbiam również grać na PS4 i
zabawy z moim kotem o imieniu Banki.
Jestem uczniem Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu.

Feliks (z lewej strony): Urodziłem się w Hamburgu i mam 12 lat. Interesuję się informatyką i historią Polski. W wolne dni gram w piłkę nożną i w różne gry komputerowe. Pisać i czytać w języku polskim uczę się w szkole Polskiej Macierzy Szkolnej w Hamburgu.

Miski Glasgow


Polska Szkoła Glasgow, Szkocja

Opiekun: Kalina

Niedźwiadek I: Tymoteusz

Niedźwiadek II: Natalia

Tymek i Natalka chodzą do 5 klasy Polskiej Szkoły Sobotniej w Glasgow, ja zaś jestem
nauczycielem historii w tej szkole. Nauczanie to moja pasja . Dzieci bardzo lubią historię i gry
planszowe. To bardzo zdolni i przemili uczniowie. Grę o misiu Wojtku poznali niedawno na
lekcji historii oraz samego misia Wojtka.

Niedzwiedzie z Edynburga


Akademia Języka Polskiego im. gen. Stanisława Maczka, Szkocja

Opiekun: Monika

Niedźwiadek I: Łukasz

Niedźwiadek II: Julia

Julia i Łukasz to uczniowie Akademii Języka Polskiego im. Generała Stanisława Maczka w Edynburgu. Oboje mają po 12 lat i są aktywnymi harcerzami lubiącymi przygody, gry i spotkania z rówieśnikami. Julia ma wiele zainteresowań, ale przede wszystkim lubi biwakowanie, historie o wampirach i jest wielką fanką Harry’ego Potter’a. Łukasz chętnie spotyka się z kolegami, czasem gra w piłkę i bardzo lubi gotować – jego daniem popisowym są krewetki w sosie czosnkowym. Kilka lat temu, wraz z innymi uczniami polskiej szkoły, odwiedzili miejsce niedaleko miasteczka Hutton (Scottish Borders), gdzie znajdował się Winfield Camp – to tam po II wojnie światowej, przez 18 miesięcy stacjonował Wojtek wraz z polskimi żołnierzami. Do dziś widoczne są ślady jego pazurów na pniach drzew wokół stawu, w którym zażywał licznych kąpieli. Pani Monika, opiekun drużyny, to pełna entuzjazmu nauczycielka języka polskiego, która uwielbia pracę z dziećmi i historie o przygodach Wojtka.